System zautomatyzowanej reklamy

Powstało wiele sposobów na reklamę. Nic więc dziwnego, że co pewien czas rodzą się nowe. Na fali zmian i przyspieszenia, jakie przyniósł internet i rozwój branży IT, rodzi się coraz więcej nowych i efektownych rozwiązań, także w reklamie. Sposób obrotu reklama jako towarem znalazła odbicie w nowoczesnym podejściu do tematu.
Z angielska nazywa się Real-Time Bidding i jest zautomatyzowany system reklamowy. Nabywanie powierzchni reklamowych odbywa się w systemie aukcyjnym i w czasie rzeczywistym.
Rtb reklama działa błyskawicznie. Chcąc wejść do akcji, trzeba nie lada refleksu.
Jak działa rtb? System daje większą kontrolę nad celnością przekazu reklamowego. Nowe narzędzie stało się bardzo cennym nabytkiem w rękach wydawców reklam.
Rtb w marketingu powstał za oceanem. Amerykanie stosują go od pierwszej dekady dwudziestego pierwszego wieku. Szybko fala popularności rozlała się także na Europę. Jak w każdym układzie spolaryzowanym są ci, którzy są odbiorcami i ci, którzy organizują wyświetlanie reklam. Jest też platforma, która jak filtr przefiltrowuje wszystko, co najlepsze.
Rtb adwords wykorzystuje w swych promocjach reklamowych platforma znanego koncernu.
Teraz kiedy już wiadomo, real time bidding co to jest można z łatwością znaleźć odpowiednie miejsce w sieci i spróbowanie swych sił w aukcjach licytujących najlepsze pozycje wyświetlanych reklam.

Author: admin